Solvera Gaweł Technology S.A. jest firmą rodzinną o długoletniej tradycji, co skutkuje wysoką jakością usług jaką oferuje


Nasza historia

  • 1983 Solvera Gawel Technology to rodzinna firma o długoletniej tradycji. Została założona w 1983 roku pod nazwą Gaweł Zakład Produkcji Śrub. Na początku swojej działalności zajmowaliśmy się głównie przetwarzaniem metali dla branży budowlanej.

  • 1991 Mając na uwadze kierunek, w którym rozwijał się rynek tworzonych przez nas produktów, a także chcąc zapewnić kompleksowość świadczonych przez nas usług, w 1991 roku rozpoczęliśmy produkcję elementów złącznych. Od tego momentu stały się one główną specjalizacją zakładu.

  • 1996Na przestrzeni lat ciągle udoskonalaliśmy naszą ofertę o coraz nowsze produkty, stopniowo zdobywając tytuł lidera branży. Dzięki dynamicznemu rozwojowi naszej działalności oraz w odpowiedzi na nowe wyzwania stawiane przez klientów, w 1996 roku dokonaliśmy zmiany produkcji z wyrobów standardowych na produkty specjalne, wykonywane według indywidualnych wymagań i dokumentacji.

  • 2004Efektem rosnącej liczby zamówień wytwarzanych przez nas produktów było otworzenie w 2004 roku nowego kompleksu magazynowo-biurowego o powierzchni 2500 m2, dzięki któremu znacząco wzrosły nasze możliwości magazynowe.

  • 2007 Zgodność z najwyższymi standardami, bezpieczeństwo pracy oraz dbałość o środowisko od zawsze stanowiły dla nas obszary priorytetowe. Od 2007 roku jesteśmy posiadaczami certyfikatów zgodności z systemem ISO 9000, ISO 14001 (ochrona środowiska) oraz Certyfikacji ISO/TS 16949. W tym samym roku rozpoczęliśmy dostawy elementów złącznych dla branży motoryzacyjnej.

  • 2008W roku 2008 utworzona na podstawie Aktu notarialnego z dnia 23 stycznia została spółka Gaweł Zakład Produkcji Śrub sp. z o.o. W związku z tym, dotychczasowa działalność gospodarcza została wniesiona aportem do spółki Gaweł Zakład Produkcji Śrub sp. z o.o.

  • 2011 W związku ze stałym poszerzaniem oferty produktowej oraz chęcią wprowadzenia nowych rozwiązań technologicznych, w 2011 roku otrzymaliśmy pierwszy patent na specjalny gwint do tworzyw AlfaTech.

  • 2014 Dążąc ku doskonałości produkcji oraz zwiększeniu innowacyjności oferowanych materiałów, w 2012 roku otworzyliśmy własne, zaawansowane technologicznie Centrum Badawczo Rozwojowe, a w 2014 roku zostało utworzone laboratorium badawcze. CBR jest niezależnym działem, który prowadzi różnego rodzaju prace naukowe, gdzie testowana jest wytrzymałość i metalografia, a także parametry mechaniczno-plastyczne oraz montażowe wyrobów. Dwa lata później nasze Laboratorium Centrum Badawczo Rozwojowego uzyskało akredytację Polskie Centrum Akredytacji (AB 1615) oraz certyfikat PN-EN ISO/IEC 17025.

  • 2015 Sukces podejmowanych do tej pory działań oraz międzynarodowe zainteresowanie naszą ofertą produktową pozwoliło na utworzenie w 2015 roku Spółki Joint Venture T&H Fasteners Ltd. na Tajwanie (obecnie Solvera Asia).

  • 2018 Z myślą o obecności globalnej i ukierunkowaniu na klienta zagranicznego, w 2018 roku zdecydowaliśmy się zmienić nazwę firmy na Solvera Gawel Technology S.A. W tym samym roku rozpoczęliśmy również działalność na rynku amerykańskim, otwierając oddział Solvera International Inc. w USA. W 2018 roku uzyskaliśmy również Certyfikację według normy IATF 16949, która zastąpiła ISO/TS 16949 w branży motoryzacyjnej.

polski