Tłoczenie

W naszym parku maszynowym posiadamy 73 nowoczesnych pras w tym 20 wielooperacyjnych, pochodzących od najbardziej renomowanych producentów. Wszystkie maszyny posiadają systemy monitorowania pracy podczas produkcji co zapewnia stabilność procesu, a w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek problemu automatyczne zatrzymanie maszyny i minimalizuje możliwość produkcji wadliwych produktów. Zakres średnic materiału wsadowego od 1,7mm do 12mm. Do produkcji wykorzystujemy niskostopowe stale konstrukcyjne, wysokostopowe stale chromoniklowe, żaroodporne oraz stopy miedzi i aluminium. Szeroka gama typów i zakresów maszyn pozwala nam oferować szeroki wybór produktów w tym śrub, wkrętów metrycznych i samoformujących, wkrętów do drewna oraz tworzyw sztucznych, a także nitów i kołków. Miesięczne możliwości produkcyjne to ponad 300 000 000 szt. wyrobów.

Walcowanie

Firma posiada obecnie 61 wysokiej klasy walcarek, pozwalających na wykonywanie gwintów o różnych zarysach w zakresie średnic 2mm do 12mm. Produkcja obejmuje gwinty metryczne, samoformujące, do drewna oraz tworzyw sztucznych, zarówno wg dostępnych standardów jak i wg specjalnych wymagań klientów. Maszyny są wyposażone w systemy monitorowania jakości, zapewniające stabilną pracę maszyn i ograniczające możliwość wykonania wyrobów niezgodnych poprzez automatyczne zatrzymanie maszyny w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości w procesie produkcyjnym. Miesięczne możliwości to ponad 270 000 000 szt. wyrobów.

Obróbka cieplna

Firma posiada własną, w pełni automatyczną linię do obróbki cieplnej firmy SecoWarwick®, posiadającą regulowaną automatycznie atmosferę ochronną i regulację temperatury. Produkowane w firmie wyroby poddawane są hartowaniu lub węgloazotowaniu, a następnie odpuszczaniu dla uzyskania określonych własności mechanicznych. Wizualizacja procesu na panelu sterowniczym umożliwia operatorowi kontrolę bieżących parametrów pieca i gwarantuje zgodność zadanych parametrów z wymaganiami. Zdolności produkcyjne linii to ponad 400kg/godz.

Powłoki

Wykonujemy ochronne powłoki antykorozyjne na bazie licencji firmy DORKEN. Automatyczna linia firmy FORPLAN zapewnia stabilność i powtarzalność procesu nakładania powłoki gwarantując spełnienie najwyższych wymagań odporności korozyjnej pokrytych elementów. Dostarczamy również produkty wykonane przy zastosowaniu innych pokryć takich jak cynk galwaniczny, cynk-nikiel oraz powłoki specjalne wg wymagań klientów.

Sortowanie

Celem zapewnienia najwyższej jakości dostarczanych produktów firma prowadzi 100% selekcję optyczną, która pozwala zweryfikować zgodność wyrobów z dokumentacją techniczną i gwarantuje bezproblemowe użycie podczas procesu montażu na linii produkcyjnej.. Park maszynowy liczy 30 maszyn sortujących o wydajności ponad 8 MLN szt. wyrobów dziennie.

Pakowanie

Pakowanie wyrobów odbywa się na automatycznych liniach pakujących zgodnie z wymaganiami klientów zarówno co do rodzaju opakowania jak i etykietowania. Pakujemy produkty w standardowe pudełka kartonowe, pojemniki będące własnością klienta, jak również konfekcjonujemy wyroby w woreczki foliowe.

polski